Ratuj Głuszca
ładowanie

Na kanadyjskim University of British Columbia opracowano bezpieczną efektywną metodę bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych. Kanadyjczycy proponują wykorzystanie specjalnego zestawu magnetycznego.

Bezprzewodowe ładowanie różnych urządzeń – od telefonów komórkowych po samochody – to bardzo kusząca wizja. Jednak w przypadku samochodów poważnym problemem jest konieczność wygenerowania silnego pola elektromagnetycznego, które może mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Profesor Lorne Whitehead i jego zespół wpadli na pomysł, który pozwala na bezprzewodowe ładowanie samochodów elektrycznych, podczas którego częstotliwość pola elektromagnetycznego jest 100-kronie mniejsza niż innych metod. Kanadyjczycy proponują zastosowanie w zewnętrznym urządzeniu ładującym obracającego się magnesu, napędzanego z sieci elektrycznej. Drugi ruchomy magnes miałby znajdować się w pojeździe i kręciłby się on w odpowiedzi na ruch zewnętrznego magnesu, ładując akumulator.

Przeprowadzone testy wykazały, że efektywność takiego systemu, w porównaniu do ładowania samochodu za pomocą kabla, wynosi 90%. Pełne ładowanie uniwersyteckiego busa trwało 4 godziny i pozwalało mu na 8 godzin jazdy.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.

  • Notowania online

  • R E K L A M A

    Oxford school od english Bacom