Ratuj Głuszca
kamera-everest

Internet i transmisje on-line umożliwiają oglądanie obrazu praktycznie z każdego miejsca na świecie. Teraz także możemy zobaczyć najwyższy górski szczyt Mount verest.

Kamera Mobotix została zainstalowana na wysokości 5486 m. na szycie góry Kala Patthar, która sąsiaduje z Mount Everest. Jest to obecnie najwyżej zainstalowana kamera na świecie. Ta lokalizacja daje wspaniały widok na zachodnią twarz Everestu – oczywiście jeśli warunki meteorologiczne są odpowiednie. Dzięki wysokiej jakości, kamera Mobotix radzi sobie bardzo dobrze pomimo silnych wiatrów oraz bardzo niskich temperatur panujących na tej wysokości. Ze względu na wysokość na jakiej znajduje się kamera nie ma możliwości podłączenia jej do sieci elektrycznej. Do tego celu został wykorzystany panel słoneczny, który pozwala na zasilanie kamery w ciągu dnia. W związku z tym obraz z kamery możemy oglądać od wschodu do zachodu słońca.

Transmisję możecie oglądać pod tym adresem.

O Mobotix
Gdy firma MOBOTIX w 1999 r. wykonała pierwszą odporną na działanie czynników atmosferycznych kamerę internetową z cyfrowymi sensorami obrazu i zintegrowanym komputerem PC, nikt nie przeczuwał, że fakt ten będzie miał tak istotny wpływ na monitoring. Przesyłanie sygnału video przez sieci komputerowe dało technice video wreszcie szansę na wyjście z liczącego 60 lat standardu telewizyjnego i zrównanie się jakością obrazu z nowoczesnymi kamerami cyfrowymi, gdzie standardem są już megapiksele. Firma MOBOTIX to dotychczas jedyny producent, który jest w stanie wykonać zapis płynnego obrazu w wysokiej rozdzielczości z 1536 liniami – zamiast 288 – i do tego z dźwiękiem. Nowa technologia jest nie tylko bardziej efektywna we wszelkich zakresach, ale też ma dwie podstawowe zalety: jest tańsza od tradycyjnej techniki video CCTV i wielofunkcyjna dzięki zintegrowanemu komputerowi i podłączeniu do sieci. 

Źródło: Linc.pl

Komentarzy: 13 w artykule: ”Dzięki Mobotix Mount Everest na żywo”

 1. mgr.OLo pisze:

  Alleluja i do przodu i lej PO-bolszewika !

 2. marcin pisze:

  a gdzie oglądać ten widok ? może jakiś URL?

 3. marcin pisze:

  a gdzie oglądać ten widok ? może jakiś URL?
  halo nie widać komentarz:

 4. LP pisze:

  http://www.evk2cnr.org/WebCams/PyramidOne/everest-webcam.html

 5. pw pisze:

  Przecież pisze w artykule „Transmisję możecie oglądać pod tym adresem.”

 6. rnpzkfhjy pisze:

  rnpzkfhjy…

  Incredibly user friendly site. Huge information available on few clicks on…

 7. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Great internet site! It looks really professional! Sustain the great work!…

 8. NBA pisze:

  NBA…

  Thanks for supplying many of these superb articles…

 9. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Keep up the good work and producing in the crowd!…

 10. game pisze:

  game…

  Maintain the great work and bringing in the group!…

 11. Google pisze:

  Google…

  That may be the end of this write-up. Right here you will locate some web sites that we assume you’ll enjoy, just click the links….

 12. Google pisze:

  Google…

  Very handful of internet sites that transpire to be in depth below, from our point of view are undoubtedly nicely really worth checking out….

 13. Google pisze:

  Google…

  That would be the end of this post. Here you will discover some internet sites that we assume you will value, just click the links….