Ratuj Głuszca
tajlandia-powodz

Ostatnie tragiczne powodzie w Tajlandii spowodowały również potężne zamieszanie wśród producentów dysków twardych, pośród których Western Digital ucierpiał najbardziej. Sytuacja jest na tyle poważna, że jeszcze w ubiegłym miesiącu analitycy przewidywali czas potrzebny do ustabilizowania produkcji na koniec roku 2012. Teraz analitycy IDC szacują, że problemy z dostarczaniem dysków do producentów komputerów może przeciągnąć się nawet do 2013 roku.

W związku z powodziami Lenovo poinformowało swoich klientów korporacyjnych, że wyczerpały się zapasy dysków 7200 RPM i firma będzie musiała się ratować montowaniem dysków 5400RPM.

Mówi się, że firma Western Digital straciła z powodu powodzi 75% mocy produkcyjnej. Dopiero kilka dni temu, kilka z fabryk zostały osuszone i zaczynają wznowienie produkcji. Niestety całkiem sporo – szczególnie ten południu Tajlandii – są nadal zalane.

Wygląda na to, że najwięcej na tym zamieszaniu zyskają producenci dysków SSD, którzy nie mają fabryk w Tajlandii.

PW

Komentarzy: 3 w artykule: ”Drogie dyski twarde jeszcze bardzo długo”

 1. Michał pisze:

  Trzeba byc skonczonym debilem aby lokowac fabryki w krajach zagrozonych takimi kataklizmami.

 2. Marcin pisze:

  Trzeba być skończonym debilem żeby nie wiedzieć, że jedynie w takich krajach opłaca się produkcja ze względu na tanią siłę roboczą i niskie podatki.

 3. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  The stuff is amazingly interesting…