Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W Lawrence Berkeley National Laboratory powstał nowy kompozytowy materiał, który ułatwi przechowywanie wodoru. Składa się on z nanocząsteczek metalicznego magnezu naniesionych na poli(metakrylan metylu).Najważniejszą właściwością kompozytu jest możliwość szybkiego wiązania i uwalniania wodoru w niewysokich temperaturach bez jednoczesnego występowania zjawiska utleniania metalu. To bardzo ważny krok, znacznie udoskonalający metody przechowywania wodoru na potrzebny produkcji energii.

Nasza praca dowodzi, że jesteśmy w stanie zaprojektować nanokompozytowe materiały, które pokonują podstawowe bariery termodynamiczne i kinetyczne – mowi Jeff Urban, jeden z autorów badań. W pracach nad kompozytem brali też udział Christian Kisielowski, Ki-Joon Jeon, Anne Ruminski, Hoi Ri Moon i Rizia Bardhan.

Szczegółowe informacje na temat nowego kompozytu zostały ujawnione w artykule „Air-stable magnesium nanocomposites provide rapid and high-capacity hydrogen storage without heavy metal catalysts” w Nature Materials.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Doskonalszy sposób przechowywania wodoru”

  1. COUNTERSTRIKE pisze:

    COUNTERSTRIKE…

    You’ve got the most effective internet sites…