Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wielki brat Google stworzył właśnie w pełni funkcjonalną wersję swojej drugiej po wyszukiwarce najpopularniejszej usługi Youtube w wersji mobilnej. O ile Android posiadał dedykowaną aplikację na ten system o tyle iPhonowa wersja była daleka od doskonałości i jakości jaką znamy z komputerów.
Do napisania strony użyty został HTML5, który w odróżnieniu od zamkniętego standardu Flash, firmy Adobe jest zaimplementowany w Safari dostępnej na telefonie iPhone. Dzięki oglądaniu Youtuba za pomocą przeglądarki www, zyskujemy zdolność do komentowania, ustawiania flag: lubię, nie lubię czy też ulubiony. Jak zapewnia PR Doronichev z teamu Youtube, usługa chodzi bardzo szybko i sprawnie.

youtube ui Dobre wieści dla fanów YT oraz iPhona

Google widzi potencjał jaki drzemie w urządzeniach mobilnych dlatego też przystosowuje swoje platformy pod ten właśnie segment. Według statystyk jakie dostarczył Google, mobilne oglądanie filmów dostarcza im 100 milionów odsłon dziennie. Jest to potężny potencjał, który należy skrzętnie wykorzystać i zamienić na pieniądze.

Porównanie jakości pomiędzy natywną aplikacją w iPhonie a  do oglądania Youtuba a usługą oferowaną przez HTML5.

youtube google Dobre wieści dla fanów YT oraz iPhona
HTML5

youtube apple Dobre wieści dla fanów YT oraz iPhona
Iphone Youtube

PW via TheRegister.com

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.