Ratuj Głuszca
big

Grupa AntiSec opublikowała w sieci dane, które, jak twierdzi, są unikatowymi identyfikatorami sprzętowymi urządzeń (UDID) Apple’a. Informacje takie zdobyto podobno dzięki włamaniu do laptopa jednego z agentów FBI. Numery UDID wykorzystują m.in. developerzy, którzy mogą dzięki temu śledzić liczbę instalacji swoich programów na urządzeniach korzystających z systemu iOS.

Hakerzy z AntiSec twierdzą, że dzięki włamaniu zdobyli bazę danych zawierających ponad 12 milionów UDID wraz z nazwiskami użytkowników, adresami czy numerami telefonów.

AntiSec informuje, że włamania dokonano w drugim tygodniu marca bieżącego roku. Jego ofiarą padł notebook Dell Vostro używany przez agenta specjalnego Christophera Stangla z FBI Regional Cyber Action Team i New York FBI Office Evidence Reponse Team. Włamanie było możliwe dzięki dziurze w Javie. Włamywacze pobrali pliki zawierające 12 367 323 UDID, nazwy użytkowników, nazwy i typy urządzeń, tokeny, kody pocztowe, numery telefonów komórkowych i adresy.

AntiSec opublkowało jedynie milion UDID, usuwając jednak większość danych osobowych.

Na razie nie wiadomo, czy publikacja AntiSec jest prawdziwa, a jeśli tak, to dlaczego dane takie znalazły się na laptopie należącym do FBI.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.