Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Google właśnie zakupiło kolejnego producenta gier – firmę Slide. Czy oznacza to stworzenie w niedługim czasie nowego wydziału Google Games? Istnieje takie prawdopodobieństwo, szczególnie jeśli zauważymy niedługą premierę nowego systemu Chrome OS.

Kolejne zakupy firmy Google wzniecają fale spekulacji. Gigant z Mountain View właśnie zakupił firmę Slide, producenta gier online.

 

Pierwszym celem Google’a była znana przez wielu Zynga, producent takich hitów Facebooka jak FarmVille czy Mafia Wars, którą to wsparła kwotą 100 milionów dolarów. To nie był koniec – serwis TechCrunch donosi, iż Google nabyło firmę Slide – producenta gier, aplikacji i widgetów – za aż 182 miliony dolarów.

 

Biorąc pod uwagę plotki o rozmowach Google’a ze studiami Playdom oraz Playfish należącymi do giganta rynku gier – firmy Electronic Arts – możemy spodziewać się pojawienia obecnie chyba najbardziej rozwiniętej firmy IT na świecie także w branży rozrywkowej.

 

Może mieć to związek z premierą systemu operacyjnego Chrome OS. Pamiętajmy, iż systemy operacyjne pozbawione porządnych gier – tak jak np. Linux (są chlubne wyjątki od tej reguły, ale nie tutaj o nich mowa) – nie odniosły sukcesu wśród konsumentów domowych. Google być może stara się stworzyć odpowiednią bazę dobrych gier przyciągających uwagę do swojego nowego systemu.

 

To tylko spekulacje. Prawdę powinniśmy poznać po premierze Chrome OS w trzecim kwartale tego roku.

 

Źródło: TechCrunch

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.