Ratuj Głuszca
tablet-internet

Firma ComScore zajmująca się analizą i statystykami naszego cyfrowego życia podała iż, udział urządzeń mobilnych w przeglądaniu internetu wynosi w USA już parwie 7% (dokładnie 6.8%).

4.4% tego ruchu generowane jest przez telefony natomiast tylko 1.9% przez tablety. Sytuacja na pewno odwróci się bardzo szybko, ponieważ dopracowane tablety, które pozwalają na wygodne serfowanie po sieci są z nami dopiero od zeszłego roku (iPad).

Jak się łatwo domyśleć i co potwierdzają fakty, iPad jest odpowiedzialny za 97.2% ruchu generowanego z tabletów. Co ciekawe, okazuje się, że ludzie bardziej serfują na swoich iPadach niż na iPhonach, co obrazuje procentowy podział – 46,8% do 42,6%.

Wygląda też na to, że to fani produktów firmy Apple więcej czasu spędzają w sieci  serfując poprzez swoje gadżety niż fani urządzeń opartych o system Android – 43,1% do 34,1%.

Z roku na rok, będziemy systematycznie przesiadać się do serfowania po internecie z naszych laptopów na mniejsze, bardziej poręczne i cichsze urządzenia. Wynika to z tego iż łatwiej jest trzymać 10 calowy tablet w rękach leżeć na sofie, niż siedzieć zgarbionym przy swoim laptopie, który leży i grzeje nam kolana. Wydaje się, że do czystej rozrywki w postaci oglądania śmiesznych kotów na Youtube lub czytania plotek z życia gwiazd nie potrzeba już większego medium. Mały ekran bliżej twarzy rozwiązuje problem rozmiaru urządzenia. Do tego czas pracy na baterii tego typu rządzeń jest znacznie lepszy niż laptopów.

Oczywiście tablety czy też telefonu nie zastąpią swoich większych braci we wszystkim ale na pewno staną się znakomitym uzupełnieniem domowego inwentarza gadżetów.

Komentarze wyłączone.