Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

QR (Quick Response) alfanumeryczny dwuwymiarowy matrycowy kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku.
Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków Kanji/Kana, stąd jest popularny w Japonii. Dodatkowo pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika.

Tyle słowem wstępu na temat technologii. Teraz trochę na temat nowego portalu społecznościowego, który wykorzystał kod QR oraz nowoczesne smartphony (wymóg to posiadanie kamery) do szybkiego przekierowywania użytkownika pod dowolny adres www bez konieczności pisania go na klawiaturze.

Omawiany portal nazywa się Uqr.me i pozwala w prosty sposób na stworzenie konta, które może następnie posłużyć do tworzenia swoich nalepek QR.

hoga qr Co może dać mi QR? Te nalepki posiadają zakodowany link do innej strony, którą chcemy reklamować. Nalepki te można wydrukować na wizytówce, którą wymienimy się podczas spotkania biznesowego. Można je również umieścić na słupach ogłoszeniowych, gdzie przechodzień wyposażony w odpowiedni telefon z klientem QR oraz dostępem do internetu będzie w stanie szybko zeskanować twoją nalepkę, która np. przekieruje go do twojego nowego teledysku.

Możliwości tej technologii są nieograniczone a w pełni prezentuje je poniższy film.

Źródło opisu technologii: pl.wikipedia.org

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.