Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Uważanie że 16 megapikseli w obecnych czasach to za mało? Proszę bardzo – Canon właśnie zaprezentował 120-megapikselową matrycę CMOS w formacie APS-H, zdolną uchwycić nawet najdrobniejsze detale fotografowanej sceny.

Firma Canon z dumą ogłosiła dzisiaj stworzenie pierwszego sensora CMOS o rozmiarze APS-H, mogącego zrobić zdjęcia w powalającej rozdzielczości 13,280 x 9,184 piksele. Jest to tym samym najbardziej dokładna matryca przeznaczona na rynek konsumencki. Do tej pory największa matryca Canona w tym rozmiarze miała 16.1 miliona pikseli, co oznacza, że nowość tej firmy ma 7.5 razy większą rozdzielczość. Co ciekawe, nie będzie jej to przeszkadzać w szybkim robieniu zdjęć – maksymalna prędkość zdjęć seryjnych w tej rozdzielczości wyniesie 9.5 kl/s.

 

Matryca CMOS firmy Canon bez większego trudu nakręci film w rozdzielczości Full HD, który dzięki większej rozdzielczości sensora będzie jasny, ostry i wyrazisty. Podobnie będą prezentować się zdjęcia, nawet po cyfrowym powiększeniu czy przycięciu obrazu.

Problemem może natomiast być powierzchnia matrycy – zbyt duże upchanie pikseli na relatywnie niewielkiej powierzchni spowoduje wysoki poziom szumów matrycy, a co za tym idzie – niewielką ilość poziomów czułości ISO, z których możemy korzystać bez obawy o jakość zdjęcia.

 

Źródło: Fareastgizmos

Komentarze wyłączone.