Ratuj Głuszca
blikom

Wystarczy telefon komórkowy zarejestrowany w dowolnej sieci z dostępem do Internetu i już możemy zakupić bilet na każdy pociąg EIC, bądź Intercity. Jak donoszą wirtualnemedia.pl TKTelekom we współpracy z PKP Intercity uruchomił Blikom – mobilny system zakupu biletów kolejowych objętych rezerwacją miejsc.

Korzystanie z Blikomu nie różni się niczym od standardowych zakupów przez Internet. Najpierw rejestrujemy się na stronie blikom.pl. Jak już mamy swoje konto możemy przystąpić do zamawiania biletu. Tutaj standardowo, wybieramy interesującą nas trasę, odpowiedni pociąg, czy nawet przedział. Godzinę, ulgę, bądź zniżkę też możemy sobie zażyczyć. Po opłacie dostajemy MMSa zwrotnego na telefon komórkowy. Podczas kontroli należy pokazać bilet w postaci kodu 2D, który otrzymaliśmy za pośrednictwem Internetu na telefon, bądź inne urządzenie mobilne. Usługa jest darmowa, a zakupiony bilet kosztuje tyle samo, co w kasach biletowych. Takiej transakcji można dokonać nawet do 15 minut przed odjazdem naszego pociągu.

Prócz tych standardowych funkcji Blikom oferuje również rozkład jazdy pociągów, opisuje utrudnienia na trasie oraz ewentualne opóźnienia. Dzięki niemu możemy zaplanować swoją podróż. Dowiemy się również ile czasu potrzebujemy, by dotrzeć na dworzec. Uwzględnione jest również nasze aktualne położenie, oraz sposób przemieszczania się, pieszo bądź samochodem.

Paweł Kamiński

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.