Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Panie i Panowie – Microsoft nie rzucał słów na wiatr. Najnowsza odsłona Internet Explorera już w wersji beta może bez problemu walczyć o palmę pierwszeństwa na rynku przeglądarek internetowych, i, co jeszcze niedawno mogłoby się wydawać niemożliwe, odebrać kilku użytkowników Firefoxowi czy Operze.

 Gigant z Redmond dotrzymał obietnicy i wypuścił dzisiaj w sieć pierwszą publiczną betę najnowszej odsłony nadal najpopularniejszej przeglądarki internetowej świata – Internet Explorera 9. Przynosi ona tak wiele zmian i poprawek, iż IE9 może bez cienia wstydu stawić czoła Operze, Firefoxowi i Google Chrome.

 

Internet Explorer 9 ma teraz schludniejszy interfejs, nowy, dużo szybszy silnik Javascript nazwany Chakra, obsługę HTML5, sprzętową akcelerację grafiki i tekstu, stronę nowej zakładki z linkami do najczęściej odwiedzanych stron (podobną w działaniu do Speed Dial Opery), oraz wiele innych mniejszych udogodnień.

 

Wśród nich warto wymienić dyskretny pasek powiadomień, inteligentny pasek adresu połączony z wyszukiwarką, wykorzystanie zakładek Aero Snap, funkcję dodawania ulubionych stron do paska szybkiego wybierania, poprawiony menedżer pobierania z ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem, a także ciekawym pomocnikiem podpowiadającym, które z szerokiej listy pluginów do wyboru mogą spowolnić przeglądarkę.

 

Każdy z użytkowników systemu Windows 7 zainteresowany przetestowaniem bety IE9 może pobrać ją z tej strony.

 

Poniżej dwa zrzuty ekranu z publicznej bety:

 

ie9o001 575x431 Beta Internet Explorera 9 już jest!ie9o003 575x431 Beta Internet Explorera 9 już jest!

 

Źródło: Microsoft

Komentarze wyłączone.