Ratuj Głuszca
chmury-komputery

Firma Compuware poinformowała, że Microsoftowa chmura Azure jest najszybciej działającą strukturą tego typu. Trwające przez rok testy wykazały, że jest ona szybsza od Google’owskiej App Engine, należącej do Amazona EC2 oraz chmur Go Grid czy Op Source.

Compuware w ramach programu Cloud Sleuth zainstalowała w każdej z tych chmur identyczną aplikację do prowadzenia handlu w sieci. Następnie na ponad 30 węzłach sieci szkieletowych w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku monitorowano szybkość odpowiedzi każdej z chmur.

Średnie z poszczególnych regionów wskazały na przewagę Azure nad konkurencją, jednak nie wszędzie była ona taka sama. Zauważyć można było spore różnice na poszczególnych węzłach. Ładowanie aplikacji hostowanych w zewnętrznej chmurze trwało od kilku do kilkunastu sekund. Najlepsze wyniki osiągnięto hostując chmurę we własnych centrach komputerowych, gdyż wówczas czas ten skracał się o co najmniej dwa rzędy wielkości.

Badania Compuware pokazują, że firmy, decydując się na wybór chmury obliczeniowej, powinny, między innymi, sprawdzić jej wydajność w miejscu, w którym będą z niej korzystały oraz zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie jest dla nich wykorzystywanie chmury na własnych maszynach.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.