Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wygląda na to, że Asus, jako pierwszy z dużych partnerów Microsoftu, przyznał, iż nadchodzący system operacyjny Windows 7 Embedded tak naprawdę nie nadaje się do tabletów. Zamiast niego w najnowszym Asusie EP EP101TC zostanie wykorzystany najnowszy Android 3.0.

Firma Asus, jeden z większych producentów sprzętu komputerowego na świecie, właśnie zadała niespodziewany i bolesny cios Microsoftowi. Jej najnowszy tablet, model EP101TC, wyposażony zostanie nie w jak pierwotnie przypuszczano system Windows 7 Embedded, a nadchodzącego wielkimi krokami Androida 3.0.

 

Ten bardzo cienki (zaledwie 12.2 mm grubości!) tablet z 10-calowym dotykowym ekranem pojemnościowym po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznych targach Computex. Niestety, nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji tego modelu. Wielce prawdopodobne jest to, iż tablet jest już ukończony, a Asus czeka jedynie na premierę samego systemu Android 3.0, który powinien się pojawić już pod koniec tego roku. 

 

Sam tablet trafi do sklepów już na początku 2011 roku. Czy zmiana systemu operacyjnego na Androida 3.0 okaże się strzałem w dziesiątkę? Poczekamy, zobaczymy. 

Źródło: PCLaunches

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.