Ratuj Głuszca
lem-doodle

Google od wielu już lat poświęca cenny czas pracowników na rzeczy nie do końca związane tylko i wyłącznie  z rozwojem i utrzymaniem swojej infrastruktury. Najlepszym tego przykładem jest seria zwana Google Doodle, której celem jest przypominanie o znaczących wydarzeniach, rocznicach itp. Można przyjąć, że nie ma bardziej reprezentacyjnego miejsca na świecie, które odwiedzane jest codziennie przez tak wielką rzeszę użytkowników jak główna strona Googli.

Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że dzisiaj uczczona została 60 rocznica pokazania się pierwszej powieści Stanisława Lema pod tytułem Cyberiada. W związku z tym faktem, Google uraczyło nas wspaniałą mini grą zrobioną w technologii HTML5.

Oto co można przeczytać o dzisiejszym wydarzeniu na blogu Google.

Dzisiejszy doodle został zainspirowany Cyberiadą, serią opowiadań o dwóch genialnych konstruktorach Trurlu i Klapaucjuszu. Powieści Lema bywają ponure, w porównaniu do nich Cyberiada wydaje się lekka i optymistyczna, mimo, że nadal porusza tematy filozoficzne, które można znaleźć w reszcie jego twórczości — mówi Sophia Foster-Dimino, która wykonywała ilustracje do doodla. Charakterystyczny styl wizualny jest inspirowany twórczością znanego polskiego ilustratora Daniela Mroza, którego rysunki ozdabiały wiele wydań Cyberiady.

Jeśli chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda, wystarczy wejść na stronę Google.pl i kliknąć klawisz „play”.

lem wpis Astronauci Lema w Google Doodle

Komentarze wyłączone.