Ratuj Głuszca
arm

Firma ARM usilnie stara się, by procesory oparte o jej architekturę zaistniały na rynku komputerów stacjonarnych i serwerów. Przedsiębiorstwo ma niezwykle ambitne plany. Jego dyrektor, Warren East, oświadczył, że w roku 2014 lub 2015 układy ARM będą zdobędą 10-20 procent rynku tego typu maszyn. Jednocześnie przewiduje, że Intel, który dokonuje ekspansji na rynku smartfonów, będzie w ciągu kilku miał na nim 5-10 procent udziałów.

Jeśli popatrzymy na pecety, to zobaczymy, że ludzie chcą uruchomić na nich przeglądarkę, program pocztowy, niektóre aplikacje biurowe i Photoshopa lub coś podobnego i niewiele ponad to. Możemy zatem użyć procesora ARM w pececie i spełnić wiele tych wymagań – powiedział East.

Plany wejścia na rynek pecetów i serwerów oraz odebrania AMD i Intelowi nawet 20% rynku są niezwykle ambitne. Trzeba bowiem zauważyć że tanie zamienniki pecetów, jak chociażby netbooki, nigdy się nie przyjęły. Ponadto, jak zapewniają przedstawiciele Intela, procesory x86 pozostaną konkurencyjne cenowo (stosunek moc/cena) do układów AMD. Eastowi będzie zatem wyjątkowo trudno spełnić swoją obietnicę.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 5 w artykule: ”ARM chce odebrać rynek Intelowi i AMD”

 1. Alloces pisze:

  cyt. „Ponadto, jak zapewniają przedstawiciele Intela, procesory x86 pozostaną konkurencyjne cenowo (stosunek moc/cena) do układów AMD. Eastowi będzie zatem wyjątkowo trudno spełnić swoją obietnicę.”
  Pytanie – jaki jest wpływ cenowej atrakcyjności procesorów Intel vs AMD na ekspansję architektury ARM? Może ktoś z Was to wie?

 2. Komando wiewiórek pisze:

  ARMy mają bardzo żałosną wydajność.
  Fakt, że są energooszczędne, ale one by sobie nie dały rady nawet z pecetową przegląrką internetową, a co dopiero programy obliczeniowe.

  Widać to po tabletach i zubożonych przeglądarkach w smartfonach.

 3. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Sustain the good work and generating the crowd!…

 4. NBA pisze:

  NBA…

  say thanks to so mucha lot for your website it helps a lot…

 5. Brazilian body wave…

  I like those Brazilian body wave. Especially the excessive form, due to the fact my best a pair of jeans don’t emerge. Which Brazilian body wave have very good, gentle dog’s hair….