Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zaraz za Hewlett-Packard oraz firmą Acer. Jest to zasługą niesamowitego sukcesu iPada, który sprzedał się do tej pory w ponad 4.2 milionach egzemplarzy. Czy niesłabnąca popularność najnowszego dziecka Apple pozwoli mu zajść jeszcze wyżej??

Firma DisplaySearch właśnie przedstawiła swój najnowszy raport, w którym zsumowano sprzedaż notebooków, netbooków oraz tabletów. Ze wstępnych analiz wynika, iż w brawurowy sposób firma Apple z piątego miejsca awansowała aż o dwie pozycje, dostając się na podium.

 

Według wstępnych danych Apple do końca 3 kwartału tego roku firma sprzedała około 6.3 miliona urządzeń mobilnych. Ten wynik pozwolił jej pokonać Della oraz Toshibę, choć, jak twierdzi Apple, jest zaniżony – firma utrzymuje iż sprzedała dotąd 4.2 miliona iPadów oraz 2.6 miliona MacBooków, czyłi łącznie około pół miliona urządzeń więcej niż pokazują na to szacunki DisplaySearch.

 

Warto zauważyć, że te 4.2 miliona sprzedanych iPadów to aż 8% całego rynku komputerów przenośnych. Do tej pory wyniki sprzedaży tego typu tabletów nie były brane pod uwagę ze względu na wykorzystywanie „niestacjonarnego” systemu operacyjnego. W drodze dyskusji analitycy doszli jednak do wniosku, iż te podejście jest krzywdzące dla firm tworzących dedykowane systemy operacyjne.  Statystyki sprzedaży zostałyby wtedy zaniżone względem firm produkujących prawie identyczne komputery, lecz wyposażone np. w system Windows 7.

 

Choć poprawa pozycji przez firmę Apple jest imponująca, nie wypada zapomnieć o czołówce stawki. Są nią nieodmiennie firmy Hewlett-Packard z 9.5 milionami sprzedanych urządzeń mobilnych, oraz Acer z wynikiem 9.1 miliona.

 

Źródło: DisplaySearch

Komentarze wyłączone.