Ratuj Głuszca
chipplasterrdimm

Korea Economic Daily, powołując się na anonimowe źródło twierdzi, że Apple usunęło Samsunga z listy dostawców układów pamięci dla iPhone’a 5. Zdaniem koreańskiej gazety przynajmniej początkowo Apple będzie zamawiało układy DRAM i NAND w Toshibie, Elpida Memory i SK Hynix.

Z kolei źródło cytowane przez Reutersa twierdzi, że Samsung nadal jest na liście, ale Apple zredukowało zamówienia.

W związku z tym pojawiły się plotki, że zmniejszenie zamówień to efekt pogarszających się stosunków pomiędzy oboma firmami. Prowadzą one ze sobą bardzo ostre spory patentowe.

Najprawdopodobniej jednak jest to nie tyle „zemsta“ Apple’a, co chęć uniezależnienia się od potężnego rywala. Samsung dostarcza Apple’owi sporo podzespołów. Koreańska firma jest np. jedynym producentem zaprojektowanych przez Apple’a mikrochipów dla iPhone’a oraz iPada. Umowy o współpracy są na tyle ważne dla obu przedsiębiorstw, że żadne z nich nie chce ich narażać tylko dlatego, że prowadzone są spory patentowe.

Apple od pewnego czasu stara się poszerzyć listę dostawców. Znacząco zredukował zamówienia na DRAM i NAND. Zdaniem analityków spadły one tak bardzo, że w bieżącym roku będą stanowiły jednie 2,5% przychodów Samsung. Wcześniej Apple zrezygnowało z baterii Samsunga, a nowymi dostawcami zostały chińska Amperex Technology i japoński Panasonic.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.