Ratuj Głuszca
ipad4g

Apple zaprezentował iPada 4G, najnowszą wersję swojego tabletu. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz „retina“, który wcześniej był dostępny tylko w iPhone. Jak twierdzi Apple, piksele wyświetlacza są tak małe, że nie można ich od siebie odróżnić.

Nowy iPad będzie miał rozdzielczość 3,1 miliona pikseli, czyli o milion więcej niż standardowy wyświetlacz 1080p o tych samych wymiarach.

Tablet wyposażono też w nowy czterordzeniowy procesor A5X, dzięki czemu ma być dwukrotnie bardziej wydajny niż iPad 2. Nowe urządzenie będzie pierwszym gadżetem Apple’a korzystającym z technologii 4G. Umożliwia to bezprzewodową łączność o prędkości 5-12 megabitów na sekundę. iPada 4G wyposażono też w łączność 3G, którą można będzie wykorzystywać tam, gdzie nie będzie zasięgu 4G.

Urządzenie jest o 7% grubsze i 5% cięższe niż iPad 2.

iPad 4G trafi do sklepów 16 marca. Będzie sprzedawany w cenie 499 USD za wersję z 16 gigabajtami RAM. Po debiucie nowego tabletu iPad 2 będzie sprzedawany w cenie 399 dolarów.

Z danych firmy DisplaySearch wynika, że firma kontroluje 59% amerykańskiego rynku tabletów. Firma twierdzi, że nie odczuwa żadnej presji ze strony swojego najpoważniejszego konkurenta, Kindle Fire.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.