Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nawet premiera iPhone’a 4 nie zatrzymała zwycięskiego pochodu Androida, który ciągle pnie się w górę rankingu popularności systemów operacyjnych w smartfonach. Czy uda mu się jeszcze w tym roku pokonać ostatniego konkurenta na rynku amerykańskim – firmę RIM?

Według firmy Nielsen amerykańscy konsumenci odwrócili się od telefonów marki Apple i coraz chętniej kupują smartfony z Androidem. Ten ruch był na tyle duży, iż jeszcze do niedawna giganci tego rynku zaczynają powoli popularność na rzecz nowego systemu operacyjnego firmy Google.

 

Na początku tego roku Androidowi udało się wyprzedzić w statystykach Windowsa Mobile, a teraz także iPhone’a, stając się tym samym drugim graczem na rynku amerykańskim. Numer jeden tamtego rynku – Blackberry – również zaczynają tracić grunt pod nogami i istnieje bardzo duża szansa, iż do końca roku system Android wyprzedzi także jego.

 

Popularność Androida można tłumaczyć wysiłkami operatora Verizon bardzo usilnie promującego nowy system firmy Google. Nie należy jednak zapominać o podniosłości tego wydarzenia – Android to najmłodszy na rynku system dla smartfonów, a Apple oraz RIM (producent smartfonów Blackberry) to jedne z największych firm na rynku amerykańskim.

 

Warto także wspomnieć, iż Adnroid jest obecnie najpopularniejszym systemem dla smartfonów na całym świecie – z 24% rynku, drugi jest RIM z 23%, a na trzecim miejscu Apple z 21.7% udziałów.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.