Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tak tak, czterocyfrowy wzrost sprzedaży smartfonów z Androidem musi napawać Google dumą oraz bezustannym potokiem gotówki. W takim tempie już w przyszłym roku system ten może wyprzedzić Symbiana, iOS i BlackBerry OS pod względem popularności.

Firma Canalys przedstawiła właśnie doroczny raport dotyczący popularności smartfonów, z którego wynika, iż największy roczny wzrost, wynoszący aż 1309%, zanotowały telefony z Androidem! W trzecim kwartale zeszłego roku sprzedano 1.4 miliona smartfonów z tym systemem, a w obecnym roku ta liczba sięgnęła ponad 20 milionów. Mimo tak imponującej liczby smartfonów z Androidem produkowanych przez kilka firm (takich jak Sony Ericsson, LG, Samsung, czy HTC), wynik nadal nie może równać się z największymi tuzami branży. Na światowym rynku smartfonów nadal króluje Nokia z 33% rynku, dalej jest Apple z 17%, a na trzecim miejscu RIM z wynikiem 15%. Wysoka pozycja Nokii ma związek z krajami rozwijającymi się, gdzie konkurencja po prostu nie istnieje. W przypadku popularności samych systemów operacyjnych Android wypada dużo lepiej – jest już obecny w 25% urządzeń. 

 

Jednak prawdziwe powody do świętowania Google ma w USA – tam sprzedaż telefonów z Androidem w trzecim kwartale tego roku osiągnęła aż 43.6%, podczas gdy jego największy konkurent, Apple iPhone, ma wynik 26%.  Nic dziwnego, iż nawet John Carmack, do tej pory ignorujący całkowicie platformę Android, zapowiedział port gry Rage na ten system.

 

Źródło: Canalys

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.