Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Od 23 listopada niezarejestrowany użytkownik może skorzystać z opcji Kup Teraz za pośrednictwem płatności Płacę z Allegro. Co więcej, dzięki kilku dodatkowym ograniczeniom taka transakcja ma być bezpieczna dla obu stron.

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce, Allegro, wprowadza zmiany w regulaminie pozwalające na zakupy niezarejestrowanym w serwisie użytkownikom. Tak samo jak i w przypadku użytkowników Junior, istnieć będą pewne ograniczenia wynikające z chęci zapewnienia bezpieczeństwa transakcji w tym serwisie.

 

Użytkownik BR (bez rejestracji) będzie mógł kupić tylko poprzez opcję Kup Teraz w aukcjach Płacę z Allegro na przynajmniej godzinę przed zakończeniem aukcji.  Jedyną formą płatności będzie przedpłata na konto sprzedającego – to najważniejsze zabezpieczenie przed nieuczciwymi klientami.

 

Wprowadzenie możliwości kupna niezarejestrowanym użytkownikom wymusiło pewne zmiany w regulaminie – punkt 2.15 brzmi teraz tak: „Osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 2.1, może nabywać Towary bez konieczności Rejestracji wyłącznie na zasadach określonych w Załączniku nr 9”. W tym załączniku znajdują się wszystkie wymagania dotyczące niezarejestrowanych użytkowników.

 

Allegro.pl tworząc nowy typ konta chce przycisnąć nowych klientów, obawiających się licytacji, rejestracji i oszustw. Czy plan się powiedzie? Dowiemy się tego pewnie z kilka miesięcy, gdy ta forma sprzedaży nieco bardziej się rozpowszechni.

 

Źródło: Allegro

Komentarze wyłączone.