Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tańszy, bardziej funkcjonalny, i szybszy niż iPad – tymi trzema przymiotnikami można określić tablet HP Slate, który w ostatnich miesiącach wyrósł na jednego z nielicznych godnych rywali najnowszego produktu firmy Apple.

 Jeden z większych konkurentów niedawno wprowadzonego na rynek produktu Apple, iPada, którym jest tablet HP Slate, będzie oparty nie na platformie Tegra jak wcześniej przewidywano, a na zwykłym, netbookowym Atomie. Według serwisu Engadget jego komponenty bardziej będzie przypominać właśnie zwykłego, choć dobrze wyposażonego netbooka, z pojemnościowym ekranem dotykowym, wspierającym technologię Mutli-Touch.

 

Tablet ten posiadać będzie w ekran o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1024x 600 pikseli, procesor Intel Atom Z530 (1.6 GHz), 1GB pamięci RAM, do 64GB miejsca na dysku SSD, zintegrowany układ graficzny Intel UMA (radzący sobie bez problemu z materiałem 1080p), slot kart pamięci i system operacyjny Windows 7 Home Premium. 

 

To nie wszystko oczywiście – z połączeń bezprzewodowych mamy do dyspozycji WiFi, Bluetooth, WWAN i GPS. Oprócz tego mamy dwie kamery, port USB, złącze na kartę SIM i opcjonalne 3G! A wszystko to za cenę tylko o 50 dolarów wyższą niż podstawowy iPad z 16GB dyskiem SSD. 

hp slate Znamy specyfikacje tabletu HP Slate

Nie musimy dodawać, że oferta firmy HP wydaje się nam znacznie ciekawsza – szczególnie, że Slate obsługuje wszystkie ‚normalne’ programy, wspiera Flasha, nie ma problemów z WiFi i USB (jakie ma ostatnio iPad), i jest równie ładny i dobrze wykonany co konkurent. Komputer ten powinien pojawić się w cenie 550 dolarów już za niedługo, w okolicach lata.

 

Źródło: Engadget

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.