Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W Stanach Zjednoczonych właśnie została wprowadzona usługa Video On Demand w serwisie YouTube, która mimo niewielkiej liczby filmów do wypożyczenia zyskuje coraz bardziej na popularności.W tym tygodniu popularny serwis YouTube uruchomił swój własny sklep internetowy, dzięki któremu możemy wypożyczyć anime, filmy niezależne czy też zagraniczne (nie amerykańskie) produkcje, a także filmy dokumentalne na okres do 48 godzin.

 

Niestety, wypożyczalnia wideo jest na razie dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Opłaty wnoszone za pomocą usługi Google Checkout wynoszą obecnie od 0.99 do 3.99 dolara za tytuł. Pomimo raczej słabego debiutu oferta i ilość pobrań stale się powiększa, przez co serwis ten może stać się poważną konkurencją dla innych portali tego typu, jednocześnie przyczyniając się do upadku tradycyjnych wypożyczalni filmów wideo.

 

YouTube Rentals obecnie nie ma żadnych znanych tytułów w ofercie, jednak Google wraz z  YouTube na pewno pracują nad pozyskaniem popularnych filmów od ich producentów. W przeciwnym razie nie ma cienia szansy by ta usługa mogła na siebie zarobić i przyciągnąć większą grupę klientów.

 

Czy i kiedy „YouTube Rentals” trafi do Europy i Polski, na razie nie wiadomo.

 

Źródło: TechConnect

Jeden komentarz :) w artykule: ”YouTube otwiera wypożyczalnię wideo”

  1. csgo pisze:

    csgo…

    Hiya, good webpage you have got here…