Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Musieliśmy czekać prawie 8 lat na pojawienie się usługi Xbox LIVE, jednak w końcu się doczekaliśmy. Usługa wystartuje już za kilka tygodni, a co więcej, będziemy mogli przenieść konta do swojego regionu bez utraty własnych dokonań i punktów.

Na oficjalnej stronie usługi Xbox LIVE pojawiły się kolejne informacje na temat startu działania tej usługi w naszym kraju oraz zasad przenoszenia już założonych kont do naszego regionu. Szczęśliwym dla nas dniem okaże się 10 listopada. Warto dodać, że start XboX LIVE na świecie miał miejsce prawie… 8 lat temu, 15 listopada 2002 roku. 


Co nam da start tej usługi w Polsce? Oprócz możliwości wyboru własnej narodowości będziemy mogli grać w trybie multiplayer przez sieć, prowadzić rozmowy głosowe, tekstowe i wideo, tworzyć listy znajomych, z którymi możemy podzielić się naszymi wynikami, statystykami czy zdjęciami. Dostaniemy także dostęp do Xbox LIVE Arcade, z którego będziemy mogli pobierać trailery, dema, oraz dodatki do gier. Czy będziemy także mogli kupować gry? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

A teraz czas na drugą dobrą wiadomość: Microsoft nie zostawi na lodzie wszystkich, którzy założyli konta w innym kraju (czyli de facto złamali regulamin). Będzie można przenieść wszystkie dane ze starego konta do nowego, wliczając w to statystyki, osiągnięcia i punkty. Niestety, wszystkie pobrane materiały takie jak trailery, dema i dodatki nie będą mogły być przeniesione na nowe konto – należy je przed migracją zgrać na nośnik zewnętrzny.

 

Więcej informacji na temat startu Xbox LIVE w Polsce możecie znaleźć na stronie producenta.

 

Źródło: Microsoft

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.