Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Boxowe chłodzenie procesorów Intela do tej pory kojarzyło nam się z małym, szarym blokiem matowego aluminium, na który dmuchał niewielki, choć głośny wentylatorek. Firma Intel chce to odmienić, i dołączać nowoczesny system chłodzenia znany z topowego Core i7 980X także do tańszych modeli serii K.

Największy producent procesorów x86 na świecie po wielu latach zdał sobie sprawę z tego, że standardowe, dołączane przez niego systemy chłodzenia sprawdzają się jedynie w przypadku zwykłego użytkowania procesora, i praktycznie zawsze wymieniane są na lepsze innych producentów. Z tego powodu firma postanowiła do swych procesorów przeznaczonych specjalnie do podkręcania dołączać schładzacz DBX-B, normalnie znajdujący się w pakiecie z procesorem Core i7 980X.

 

Zmiany te obejmą procesory serii K, które są jak na razie jedynymi modelami w ofercie Intela posiadającymi odblokowany mnożnik. Te odpowiedniki serii Black Edition AMD będą wyposażone w chłodzenie DBX-B już od czerwca.

 

Nie ma róży bez kolców: procesory serii K są droższe i przez to niepopularne, a raczej się nie zapowiada by ceny zostały obniżone. Tak samo wprowadzenie wydajnego systemu chłodzenia, jakim jest DBX-B, do tańszych procesorów, wydaje się mało prawdopodobne. Nie wiadomo także jak na tą informację zareagują producenci schładzaczy, dla których entuzjaści podkręcania byli głównymi klientami – krok Intela może odebrać im znaczną część rynku. Czy to się stanie – zobaczymy.  


Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.