Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

VIA prezentuje kolejną energooszczędną platformę opartą na procesorach Nano E dla urządzeń typu POI, tym razem w rzadkim rozmiarze Em-ITX. Czy zdobędzie popularność??

Wyglada na to że VIA po wielu latach znalazła swoją niszę na rynku komputerowym. Właśnie przedstawiła nową energooszczędną platformę Em-ITX (EITX-3001) skierowaną przede wszystkim do obsługi bankomatów, Punktów Obsługi Klienta, kiosków internetowych, oraz innych urządzeń korzystających z systemów wbudowanych.

 

Ta mierząca 17 na 12 cm płyta główna bazuje na chipsecie VX855, co pozwala jej na współpracę z procesorem Nano E 1.3GHz oraz kartą grafiki Chrome9. IETX-3001 posiada wbudowany inwerter napięcia DC-DC z trybami pracy AT oraz ATX, wyjścia D-sub i HDMI, Gigabit Ethernetem, dwoma portami COM (bardzo przydatnych w urządzeniach wbudowanych), a także cztery porty USB.

 

Na szczęście firma VIA w przeciwieństwie do wielu innych firm prezentuje już ukończone produkty – platforma EITX-3001 jest już dostępna w sklepach, niestety na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

 

viaeitx 3001board02 575x447 VIA przedstawia płytę w formacie Em ITX dla systemów wbudowanych

 

Źródło: VIA

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.