Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Seria procesorów VIA Nano doczeka się serii E, które zostały stworzone z myślą o systemach wbudowanych pracujących w przemyśle. Niewielkie zużycie energii i aż 7 lat wsparcia technicznego mogą okazać się bardzo pomocne w podboju tego wymagającego rynku.

Nie tak dawno omawialiśmy pierwsze procesory Nano, a już nadchodzi pierwsza aktualizacja tej serii. Według producenta, procesory linii E mają natywną obsługę 64-bitowego oprogramowania, wirtualizację VIA VT, sprzętowe szyfrowanie danych VIA PadLock, a ich głównym celem jest rynek systemów wbudowanych.

 

Zegar VIA Nano E będzie taktowany z częstotliwością od 800 do 1800 MHz, co przy obsłudze pamięci DDR2 oraz DDR3 RAM, szynie FSB 800 MHz oraz zaawansowanemu zarządzaniu pobieraną energią daje nam w rezultacie bardzo energooszczędny procesor, który w stanie spoczynku pobiera zaledwie 500-100mW, w zależności od wersji.

 

„Procesory VIA Nano E zostały zaprojektowane tak, by zaspokoić nadchodzące potrzeby rynku systemów wbudowanych wykorzystywanych w przemyśle” powiedział Daniel Wu, wiceprezydent oddziału platformy Embedded w firmie VIA Technologies. „Te procesory spowodują, iż technologie takie jak obliczenia 64-bitowe oraz oprogramowanie wirtualne staną się normą, a nie wyjątkiem wśród systemów wbudowanych jutra”.

 

VIA Nano E lineup 01 VIA prezentuje procesory serii Nano E

 

Obecnie pierwsze wyprodukowane procesory serii E zostały rozesłane jako próbki testowe najważniejszym klientom firmy.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.