Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeśli masz szybką kartę obsługującą interfejs programowania DirectX 11 i nie wiesz, co on tak naprawdę wniósł do poprawy grafiki, ściągnij i uruchom ten program. Różnica gwarantowana.

Właśnie ukazała się najnowsza wersja Unigine Heaven Benchmark oznaczona numerem 2.0, która zbiegiem okoliczności ukazała się na dwa dni przed premierą najnowszych kart Nvidii, GeForce GTX 480 oraz 470. Przypomnijmy, iż Unigine Heaven Benchmark był pierwszym programem testującym wydajność kart korzystających z bibliotek DirectX 11, gdzie w dużej mierze skupiał się na teselacji.

 

Unigine Heaven Benchmark 2.0 jest poprawioną wersją pierwszej edycji, w której zmienione zostały w pewnym stopniu sceny i dodane zostały nowe obiekty oraz lokalizacje, choć nie tylko – oprócz tego usprawnione zostały następujące elementy: 

  • zwiększenie obciążenia GPU teselacją
  • flagi są teraz obliczane na podstawie fizyki
  • dodano więcej dynamicznych świateł
  • zoptymalizowano silnik programu
  • dodano nowe tryby teselacji: umiarkowany i ekstremalny

 

Program Heaven Benchmark 2.0 wymaga przynajmniej karty graficznej Nvidia GeForce serii 7000 lub ATI Radeon HD serii 2000. Testy można przeprowadzać z wykorzystaniem bibliotek DirectX 9, 10, 10.1, 11, a także OpenGL. Ten ostatni jest dostępny także w wersji dla systemów Linux. 

 

 

Program można pobrać z tej strony.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.