Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dzisiaj około godziny 10 rano strona główna najpopularniejszego serwisu do mikro blogingu została zhakowana. Dokonała tego grupa, która nazywa siebie Iranian Cyber Army.Z tego, co napisali na zhakowanej stronie można wywnioskować, że nie podoba im się fakt kontroli internetu przez USA. Tym atakiem udowodnili, że tak nie jest. A przynajmniej nie w przypadku zapewnienia bezpieczeństwa jednego ze strategicznych portali w USA.

Z relacji, którą uaktualniał serwis Techcrunch, możemy wyczytać, że:

– W tym samym czasie został jeszcze zaatakowany z powodzeniem serwis mawjacamp.org.

– Twitter boryka się z problemami bezpieczeństwa od długiego czasu. Zatrudnienie nowych specjalistów na niewiele się zdało.

– Reakcja Twittera polega na wyłączeniu dostępu do domeny Twitter.com oraz status.twitter.com, pomimo tego część usług działa. Jedyne wiadomości jakie przedostają się między użytkownikami to zapytanie „Czy Twitter nie działa?”

– Pojawia się informacja o dużym połączeniu niedawnych wyborów w Iranie oraz aktywnością na Twitterze. Sugeruje to przyczynę ataku akurat na ten serwis.

– Na blogu firmowym Twittera pojawia się wyjaśnienie. Atak polegał tylko na przekierowaniu odwołania do fałszywej strony.

Złożone wyjaśnienie powinno uspokoić wszystkich posiadaczy kont na Twitterze. Ich dane nie zostały naruszone. Nie trzeba zmieniać haseł wszystkich swoich kont w panice.

Źródło: www.techcrunch.com

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.