Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Intel planuje wypuścić na rynek przynajmniej trzy procesory Core i5 i i7 oparte na nowym rdzeniu Arrandale, pierwszym wyprodukowanym w technologii 32 nanometrów.Będą to pierwsze układy Intela z wbudowanym rdzeniem graficznym.
Core i5 520M, najtańszy z trójki, będzie posiadał dwa rdzenie pracujące z częstotliwością 2.4Ghz i cztery wątki, a także obsługiwał funkcję Turbo, dzięki czemu będzie mógł być jeszcze szybszy. Będzie miał 3MB pamięci cache i wystartuje z ceną 225 dolarów.

Następny w linii jest model Core i5 540M, także z dwoma rdzeniami, 4 wątkami i 3MB pamięci cache. Jedyną różnicą będzie wyższa częstotliwość, rzędu 2.53Ghz, oraz oczywiście cena, wynosząca 253 dolary.

Ostatnim z trójki będzie Core i7 620M, kolejny dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor oparty na nowym rdzeniu. W przeciwieństwie do tańszych braci nie tylko będzie pracował z wyższym zegarem 2.66Ghz, ale także miał więcej, bo 4MB, pamięci cache. Ten wspierający funkcję Turbo procesor będzie kosztował 332 dolary.

Patrząc pod kątem energooszczędności będą to dość łapczywe na prąd układy. Wszystkie trzy procesory (łącznie z rdzeniem graficznym) będą miały niezbyt atrakcyjne dla komputerów przenośnych TDP wynoszące 35W.

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.