Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czyżby czasy dominacji w netbookach architektury x86 z Atomem na czele dobiegały końca? Toshiba jako jedna z pierwszych firm zaprezentowała smartbooka opartego na konkurencyjnej platformie Tegra Nvidii i systemie Android 2.1.

Na pierwszy rzut oka jest to netbook niczym nie różniący się od konkurencji, ale wystarczy jedno spojrzenie na jego specyfikację, by się przekonać, iż jego wnętrze jest iście przełomowe.

 

Toshiba AC100 w przeciwieństwie do Atomowej braci wyposażona jest w procesor Nvidia Tegra 1GHz, który bez problemu może odtworzyć wideo w rozdzielczości Full HD. Bateria pod pełnym obciążeniem powinna wytrzymać do 8 godzin, i, co ciekawe, zapewni do 7 dni czuwania w trybie standby. 

 

Czas wybudzenia się i osiągnięcia pełnej szybkości komputera z tego trybu wynosi niecałą sekundę.  Brak systemu Windows nie powinien doskwierać – do dyspozycji będziemy mieli wiele preinstalowanych aplikacji, takich jak Documents To Go, dzięki którym możemy przeglądać i edytować pliki Microsoft Office, klient poczty z obsługą POP3, IMAP oraz Exchange, Skype’a, Operę Mobile, a także odtwarzacz Toshiba Media Player, pomocny podczas odtwarzania muzyki, filmów czy oglądania zdjęć. Inne aplikacje możemy w prosty sposób pobrać z Android Marketu.

 

Zmiana systemu pozytywnie wpłynęła na wymagania sprzętowe – Toshiba AC100 będzie miała procesor Nvidia Tegra 250 Mobile (1GHz, architektura ARM), 512MB pamięci DDR2 RAM, 32GB dysk SSD, 10,1-calowy ekran TruBrite z podświetleniem LED o rozdzielczości 1024×600 pikseli, Bluetooth 2.1 z EDR, WiFi 802.11 b/g/n, modem GSM, jedno złącze USB 2.0, jedno Mini USB, czytnik kart, wyjście HDMI, a także 1.3Mpix kamerę z mikrofonem. Komputer w tej konfiguracji powinien działać zauważalnie szybciej niż standardowy netbook z Atomem i systemem Windows 7 Starter.

 

Toshiba AC100 powinna trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku w cenie od 450 do 550 dolarów.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.