Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Toshiba obecnie pracuje nad projektem nowej hybrydy notebooka z tabletem, modelem Portege M780, który powinien pojawić się w sklepach w okolicach lipca.

 Jak wieść gminna niesie, Toshiba pracuje nad projektem nowej hybrydy notebooka z tabletem, modelem Portege M780. Ten komputer oparty na platformie Intela wykorzystującej procesory Core i3/i5 będzie ważyć jedynie 2 kilogramy, i, co ciekawe, wyposażony będzie we wzmocnioną obudowę oraz wodoodporną klawiaturę.

 

Reszta specyfikacji zakłada maksymalnie 8GB pamięci DDR3 DRAM na pokładzie, pamięć masową 2.5 cala HDD lub SSD, 12-calową dotykową matrycę, podświetlaną diodami LED, o rozdzielczości 1280×800 pikseli, nagrywarkę DVD, czytnik linii papilarnych, mikrofon, oraz kamerkę internetową nagrywającą w rozdzielczości HD.  Ze światem i innymi urządzeniami połączy się dzięki WiFi, Bluetooth 2.1, złączom USB, eSATA i Gigabit Ethernet.

toshiba portege m780 convertible tablet thumb 450x432 Toshiba prezentuje model Portege M780

Nowy komputer przenośny Toshiby będzie miał przeinstalowany system Windows 7, który będzie mógł być w pełni wykorzystany dzięki obsłudze technologii Multitouch przez matrycę dotykową.  


Toshiba Portege M780 będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie roku. Cena obecnie nie jest znana, jednak komputery serii Portege nigdy do tanich nie należały. Możemy zatem spodziewać się ceny w okolicach 3000 dolarów.

 

Źródło: Gizmodo 

Komentarze wyłączone.