Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dawno dawno temu modne było robienie zdjęć oraz filmików ciekawych rzeczy, następnie przyjechanie do domu i wrzucenie ich do popularnych serwisów społecznościowych, pozwalających na dzielenie się nimi.Tak było kiedyś! Teraz mamy rok 2010 i jak na tak poważnie brzmiącą datę mamy nowe, rewolucyjne rozwiązania.

Qik.com to nowy serwis do mikroblogingu w formie streamingów materiału wideo na żywo a nie jak do tej pory zwykłego, suchego tekstu czy też zdjęć. Do tego transmitowany strumień jest bezpośrednio wgrywany na nasz profil w czasie rzeczywistym. Obserwujący nas ludzie mogą go swobodnie komentować. My natomiast możemy zmieniać status, tagować materiał czy też włączyć funkcję geo kodującą naszą pozycję na mapie google.

Po zakończeniu transmisji możemy skorzystać z funkcji udostępnia nowo nagranego materiału na najpopularniejszych serwisach społecznościowych takich jak np. Twitter, Facebook, YouTube oraz inne. Pozwoli to na szybkie rozpropagowanie twojej dopiero co nagranej relacji np. z jakiegoś ważnego wydarzenia, którego właśnie byłeś uczestnikiem.

Serwis Qik zasługuje na duży aplauz za kompleksowe podejście do zaprezentowanego tematu.

Do założenia konta wystarczy dosłownie 10 sekund. Można tego dokonać z poziomu aplikacji, nie potrzebne nawet będzie aktywowanie linku zwrotnego, który zazwyczaj przychodzi na naszego maila. Bravo.

Lista wspieranych telefonów jest potężna. Można ją zobaczyć Tutaj.

Do odbierania i oglądania nagranego materiału są 2 metody. Pierwsza to podanie znajomemu linku w formie http://qik.com/nasza-ksywa

Druga metoda to zainstalowanie aplikacji niezależnej od systemu (Adobe Air, wsparcie dla Linux, Windows, Mac) i obserwowanie streamingu tam.

Aplikację można pobrać z tego adresu, rozszerzona ona nasze możliwości korzystania z serwisu Qik o takie funkcje jak. Podgląda wielu kanałów naraz. Możemy dodać swoje ulubione kanały do specjalnej zakładki. Za jego pomocą możemy zrobić wideo konferencję z naszymi znajomymi albo współpracownikami za pomocą zwykłych komórek. Gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali. Oraz inne ciekawe zastosowania, które najlepiej prezentuje poniższy film.

Źródło: Qik.com

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”To jest prawdziwa rewolucja społecznościowa”

  1. cs new skins pisze:

    cs new skins…

    Maintain the exceptional work !! Lovin’ it!…