Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czyżby rok 2011 miał stać pod znakiem urządzeń z układem Nvidia Tegra 2? Zdaniem niektórych istnieją spore szanse na taki obrót rzeczy – oczywiście jeśli gigantowi z Santa Clara uda się nakłonić do tego producentów smartfonów i tabletów.

Mike Rayfield kierujący zespołem Nvidia Tegra oświadczył, iż nadchodzący wielkimi krokami układ SoC Tegra 2 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla rozwijających się obecnie w szybkim tempie smartfonów. Przewiduje on, że telefony z Tegrą 2 stanowić będą sporą cześć rynku już w 2011 roku, prawdopodobnie stanowiąc podstawę sprzętową dla telefonów z systemem Windows Phone 7.

 

Szef zespołu potwierdził także niewielkie zapotrzebowanie Tegry 2 na prąd, wynoszące około 150-200mW, czyli praktycznie tyle samo co jego poprzednik. Było to możliwe do osiągnięcia dzięki zaawansowanemu systemowi zarządzania energią, który stosunkowo rzadko będzie przyspieszał ten układ do pełni swoich możliwości, a drugi rdzeń procesora nie będzie cały czas aktywny.

 

Dzięki temu mimo znacznie zwiększonej wydajności układu Nvidia zapewniła mu bardzo dobry średni czas pracy na baterii. Nie zapominajmy, że projekt Tegra liczy już sobie 10 lat. Najwyższy czas, by podbił rynek telefonów z górnej półki.

 

Źródło: Expreview

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.