Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

7th WTA Daejeon Hi-Tech Fair to międzynarodowe targi, które z pewnością są niezwykłą gratką dla fanów nowinek technicznych. Są nie tylko okazją do poznania unikalnych rozwiązań technologicznych, ale także nawiązania głębszej współpracy między członkami WTA. WTA (World Technopolis Association) to stowarzyszenie założone dwanaście lat temu w Daejeon, w Korei Południowej. We współpracy z UNESCO promują rozwój, współpracę między miastami członkowskimi i pragną „zaszczepić” w ludziach zainteresowanie technologią i nauką.

 

Cele te realizują m.in. poprzez organizację targów, które łączą przyjemne z pożytecznym. Niezwykłe miasto, jedno z największych w Korei, narodowości z całego świata, 120 stanowisk pełnych ciekawych rozwiązań to sprzyjająca otoczka dla wymiany wiedzy i zaprezentowania swoich wysokiej klasy produktów. Potwierdza to fakt, iż jest już to czwarte spotkanie w Daejeon a siódme w historii. Dotychczas gospodarzami byli także Hefei (Chiny), Nowosybirsk (Rosja) i Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

zdjecie45555 Targi Hi Tech w Deajeon

 

W dniach 10-12 października tego roku z możliwości tej będzie mogło skorzystać 38 krajów. Swoje stanowiska rozmieszczą w Centrum Wystawienniczym Kotra (Kotrex), które jest w pełni dostosowane do tego typu imprez. Znajduje się w strefie, która przypomina niewielkie miasteczko z przyszłości, ulokowane nad rzeką. Otoczony drzewami zespół obiektów idealnie współgra z problemem przewodnim całego spotkania.

 

Tematem tegorocznych targów jest właśnie ekologiczny biznes i regionalny wzrost gospodarczy. Dodatkowo odbędzię się także 23 IAEA Fusion Energy Conference. Uczestnicy zastanowią się jak stawić czoła zmianom rynku i technologii w obliczu konieczności ochrony środowiska. Rezultaty mogą okazać się obiecujące ze względu na obecność specjalistów, naukowców i pracowników ośrodków badawczych.

 

Z założenia „Hi-Tech Fair” mają wspierać współpracę poprzez promocję przepływu technologii i wiedzy o niej. Należy pamiętać, że to właśnie przepływ informacji jest podstawą rozwoju. Dlatego też targi są korzystne nie tylko dla współczesnej „Hi-Tech”, ale także dla samych uczestników. Częściowo koszty pokryje sam organizator.

 

Pośród wszystkich stowarzyszonych pojawi się także polski akcent. Miastem innowacyjnym okazały się Gliwice, które będą mogły wykazać się jako miasto rozwojowe i pełne zapału do wspierania ekologicznych rozwiązań w technologii. Urząd miasta potwierdzi, że jest godny bycia gospodarzem targów za dwa lata. Natomiast Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ENTE Sp. z o.o. i Aiut zaprezentują stosowaną przez siebie specjalistyczną wiedzę w postaci efektów swojej pracy – czyli wysokiej jakości produktów.

 

Dla miasta będzie to niezwykła szansa na promocję, wielbiciele nowinek technicznych będą mogli z bliska przyjrzeć się produktom z odległych zakątków świata. Gliwice staną się centrum, w którym spotkają się naukowcy, specjaliści i biznesmeni z wszystkich kontynentów.

 

Źródło: http://www.um.gliwice.pl/
 http://2010.en.wtanet.org

 

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.