Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Szwecja wyprzedziła Stany Zjednoczone w corocznym rankingu Connectivity Scorecard, Polska, co było do przewidzenia, jest na szarym końcu stawki krajów rozwiniętych.

Szwecja wyprzedziła Stany Zjednoczone w corocznym rankingu używania nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych, takich jak sieć, telefony komórkowe i komputery (np. Skype czy GG). Konkurs Connectivity Scorecard, stworzony przez profesora Leonarda Wavermana z London Business School w 2008 roku, sprawdza 50 krajów pod wieloma względami, wliczając w to poziom wiedzy o nowinkach technicznych oraz ich popularność w danym kraju.

 

Waverman powiedział, że Szwecja na chwilę obecną jest najlepiej rozwiniętym krajem pod względem komunikacji, ale zauważył już znaki mogące doprowadzić do utraty tego miejsca. Rok temu Szwecja była druga, za Stanami Zjednoczonymi.

 

Kraje wschodniej i południowej Europy, takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja i Polska, zajęły ostatnie miejsca na liście 25 rozwiniętych krajów. Malezja prowadzi na liście krajów rozwijających się, a zaraz za nią uplasowało się RPA.

 

Oto top 10 listy (wraz z ilością zdobytych punktów): 

 

1. Szwecja 7.95

2. Stany Zjednoczone 7.77

3. Norwegia 7.74

4. Dania 7.54

5. Holandia 7.52

6. Finlandia 7.26

7. Australia 7.04

8. Wielka Brytania 7.03

9. Kanada 7.02

10. Japonia 6.73

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.