Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kolejny ciekawy notebook firmy Lenovo będzie miał swoją premierę już 5 stycznia na targach CES w Las Vegas, zastępując zarzucony projekt ThinkPada X200. Firma określa go mianem „taniego komputera ultraprzenośnego, pierwszego ThinkPada tej wielkości”. W czasie kiedy ukazywały się w Internecie zdjęcia białego ThinkPada, serwis ThinkPadToday twierdził że matowa czarna obudowa jest jedynym prawdopodobnym wyborem dla X100e. Ich zdaniem to pozwoliłoby kontynuować obecny styl ThinkPad’ów i odróżnić X100e od serii przeznaczonej dla szerszego kręgu odbiorców, linii IdeaPad.

lenovox100e Styczniowa premiera Lenovo ThinkPad X100e

Obecnie specyfikacje komputera nie są jeszcze dokładnie znane, ale możemy się spodziewać AMD Athlona Neo 1.6Ghz i ATI Radeona HD 4310, lub Intela Core 2 Solo/Duo ULV 1.4Ghz i zintegrowanej karty graficznej GMA 4500MHD. Co ciekawe na wyposażeniu standardowym ma znaleźć się wbudowany GPS.

Oprócz tego 12 calowa matowa matryca, dyski HDD i SSD, oraz opcjonalna stacja dokująca UltraBase z wbudowanym napędem optycznym dopełnią ofertę firmy Lenovo. A to wszystko w cenie około 450 dolarów już za miesiąc.

Źródło: SlashGear.com

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.