Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

magiczna liczba miliona sprzedanych egzemplarzy najnowszego dziecka firmy Apple pękła w zeszły piątek, po 28 dniach od premiery tego nieco kontrowersyjnego urządzenia. Wprowadzenie nowego modelu iPad 3G powinno jeszcze znacząco poprawić ten wynik.

Firma Apple sprzedała już milion najnowszych tabletów iPad w ciągu niecałego miesiąca od wprowadzenia ich na rynek. Jest to ponad dwukrotnie lepszy wynik od jego prekursora, telefonu iPhone pierwszej generacji, którego pierwszy milion padł po 74 dniach. Jak ogłosił producent, rekord ten padł w piątek, kiedy to do sprzedaży trafił nowy model iPada 3G, który oprócz obecnego WiFi potrafi się komunikować z siecią za pomocą technologii 3G.

 

Tak niewiarygodnie krótki czas osiągnięcia miliona sprzedanych egzemplarzy dziwi tym bardziej, że iPad miał spore problemy z połączeniem do sieci WiFi (na co swego rodzaju lekarstwem jest wprowadzenie modelu 3G), oraz fakt, iż urządzenie to jest dostępne na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Sprzedaż powinna szybko wzrosnąć od 10 maja, kiedy to najnowszy produkt firmy Apple powinien pojawić się w iSpotach na całym świecie.

 

Nawet sam szef i guru tej firmy, Steve Jobs, był zadziwiony popularnością jego nowego gadżetu. „ Milion iPadów w 28 dni – przecież to ponad dwa razy krócej niż 74 dni iPhone’a” powiedział. Przypomnijmy, że iPad ma 9,7-calowy ekran i ma tylko pół cala grubości, i wcale nie jest tani: jego cena w Stanach Zjednoczonych obecnie wynosi 499 dolarów za model z WiFi oraz 629 dolarów za iPada 3G.

 

Źródło: Fareastgizmos

 

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.