Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Po nieudanej Viście nadszedł czas na system Windows 7, który sobie radzi nadspodziewanie dobrze. Przez ostatnie pół roku udało się sprzedać już 100 milionów kopii tego systemu, a to dopiero początek. Bill Gates musi być z niego dumny.

Następca niedocenianej i niepopularnej Visty, Windows 7, zdziałał cuda w ciągu ostatniego półrocza od jego premiery i zdołał przekroczyć magiczną liczbę 100 milionów sprzedanych kopii na całym naszym globie. Dzięki temu osiągnięciu stał się najszybciej sprzedającym się systemem Windows do tej pory.

 

Do końca 2009 roku Windows 7 sprzedał się w ponad 60 milionach egzemplarzy, by już w marcu osiągnąć imponującą liczbę ponad 90 milionów. W tamtym tygodniu po przeliczeniu sprzedanych i aktywowanych kopii okazało się, że jest ich już ponad 100 milionów, co stanowi 10% światowego rynku komputerów klasy PC ( w tych statystykach nie liczymy pirackich kopii tego systemu, których jest prawdopodobnie drugie tyle). Oczywiście nie każdy sprzedany Windows 7 był kupiony świadomie – duży procent tej sumy stanowią kopie systemu dołączane do notebooków, których przez ostatnie pół roku sprzedano ponad 80 milionów.

 

Jak widać, Microsoft do serca sobie wziął problemy i skargi dotyczące Visty, dzięki czemu jej następca okazał się wyjątkowo udany i popularny. Cóż, nie są to przesadnie dobre wieści dla użytkowników Mac Osa oraz różnych dystrybucji Linuxów, ale nie można mieć wszystkiego.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.