Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć mówiło się o nim od miesięcy, nikt nie wierzył, że powstanie. Na nasze szczęście będzie, i to już wkrótce – premiera przenośnej konsoli do gier z systemem Android 3.0 powinna odbyć się już na początku przyszłego roku. A jest na co czekać…

Choć trudno w to uwierzyć, projekt Playstation Phone okazał się rzeczywistością. Co więcej, na rynku powinien pojawić się już wkrótce, i to od razu z systemem Android 3.0 (Gingerbread) na pokładzie! Dodatkowo dodana zostanie aplikacja Sony Marketplace, skąd, jak można się domyślić, będzie można kupować i pobierać gry stworzone z myślą o tej platformie.

 

Sprzętowo telefon będzie dość standardowy – napędzać go będzie procesor Qualcomm Snapdragon MSM8655 taktowany zegarem 1GHz, 512MB pamięci RAM, złącze na karty microSD, oraz ekran o dotąd nieustalonej wielkości – jego przekątna będzie wynosić między 3.7 a 4.1 cala. Ciekawsze rzeczy znajdują się na zewnątrz obudowy. Jak się okazało, przecieki mówiące o dużym panelu dotykowym umieszczonym z tyłu obudowy okazały się prawdą, co widać na jednym ze zdjęć. Po wysunięciu klawiatury tam, gdzie w normalnym telefonie z Androidem spodziewalibyśmy się qwerty, czeka na nas typowy zestaw przycisków z pada Sony Playstation.

 

engadgetpspphone4 1288153174 Sony prezentuje PlayStation Phone

Tył telefonu schludny i obły

 

engadgetpspphone7 1288145212 Sony prezentuje PlayStation Phone

W środku widać inspiracje konsolą PSP Go

 

engadgetpspphone9 1288148328 Sony prezentuje PlayStation Phone

wspomniany w artykule panel dotykowy

 

Model przedstawiony na tych zdjęciach jest nadal prototypem. W związku z tym nie posiada żadnego interesującego motywu ekranu, przez co wygląda bardzo standardowo, i nie działa zbyt stabilnie.  Przez to początkowo zapowiadana data premiery ustalona na koniec tego roku nie wygląda realistycznie – powinniśmy się spodziewać nowego produktu firmy Sony Ericsson raczej w przyszłym roku.

 

Źródło: Engadget

Komentarze wyłączone.