Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Konkurent Apple TV nadchodzi coraz większymi krokami. Choć premiera jest już z aniecały tydzień, do tej pory nie słyszeliśmy nic na temat ewentualnych dedykowanych temu systemowi telewizorów i dekoderów. Na szczęście „niewielki” przeciek z firmy Sony pozwolił nam się dowiedzieć co nieco na temat urządzeń działających z Google TV.

Po ogłoszeniu platformy Google TV nie musieliśmy długo czekać na pierwsze telewizory zgodne z tą technologią. Co ciekawe, dotychczas zapowiedziane zostały cztery panele marki Sony – 24-calowy NSX-24GT1, 32-calowy NSX-32GT1, 40-calowy NSX-40GT1 oraz 46-calowy telewizor o oznaczeniu NSX-46GT1. Wszystkie z nich posiadają procesor Intela i przeglądarkę internetową z obsługą Flash, a zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas startu platformy 12 października. 

 

Podczas krótkiego testu przeprowadzanego przez portal Best Buy, okazało się, iż 46-calowy model wyposażony został w 46-calową matryce LED z podświetlaniem krawędziowym, a z Internetem łączył się za pomocą adaptera USB z Wi-Fi. Niestety, telewizor nie posiada gniazda LAN, przez co ustanowienie połączenia przewodowego nie jest możliwe.

 

Ceny nie będą niskie – 32-calowy model kosztować będzie 1300 dolarów, 40-calowy 1500 dolarów, a 46-calowy 1900 dolarów. Cena najmniejszego panelu nie została jeszcze podana, ale powinna ukształtować się w granicach 1000 dolarów.

 

sonygoogletv Sony ma już telewizory dla Google TV

 

W tym samym czasie wyciekły do sieci informacje o dekoderze telewizji Internetowej NSZ-GT1, czyli samego systemu nie wbudowanego w telewizor. Technicznie nie będzie się specjalnie różnił od telewizorów z Google TV – jedyną nowością będzie wbudowany odtwarzacz Blu-Ray.

 

Źródło: Electronista

Komentarze wyłączone.