Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Android, WP7, Symbian i Bada mogą na razie spać spokojnie. Smartfony z systemem MeeGo, nad którym pracuje Intel wraz z Nokią, zaliczą opóźnienie spowodowane wolnym postępem prac nad przełomową wersją 1.1, skoncentrowanej właśnie na smartfonach i tabletach.

Firma Intel, odpowiedzialna za rozwój systemu operacyjnego MeeGo, ogłosiła dzisiaj, iż choć system operacyjny jest już na ukończeniu, to na pierwsze smartfony i tablety z tym systemem musimy jeszcze poczekać do przyszłego roku. Pierwotny plan Nokii, która zamierzała wprowadzić pierwsze smartfony z MeeGo w okresie bożonarodzeniowym, zostały zatem przekreślone.

 

Podczas wywiadu z dziennikiem Forbes, Doug Fischer, wiceprezydent działu Rozwiązań i Oprogramowania w firmie Intel, powiedział, że zarówno Intel jak i Nokia są zadowoleni z postępów prac nad systemem operacyjnym MeeGo.

 

Wersja 1.1 tego systemu powinna pojawić się jeszcze przed końcem roku. Na nią właśnie czekają producenci sprzętu, gdyż jednym z najważniejszych zmian w systemie będzie dodana obsługa interfejsu dotykowego, bez którego nowoczesne smartfony i tablety nie istnieją. Z tego powodu pierwsze urządzenia z MeeGo nie pojawią się wcześniej niż w 2011.

 

Być może będzie jeden wyjątek od tej reguły. Firma Neofonie z Berlina zamierza wprowadzić 11.6-calowy tablet WeTab z MeeGo jeszcze w tym roku, a konkretniej na święta Bożego Narodzenia. Czy jej się to uda, zobaczymy.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.