Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nowe dyski pomimo imponującej prędkości obrotowej i formatu 2.5 cala mają aż 600GB pojemności. Pozwoli to dużym firmom przechowywać znacznie więcej danych w serwerach niż dotychczas.

Firma Seagate Technology, zajmująca się produkcją urządzeń służących do archiwizacji danych, rozpoczęła dostawy swych najnowszych, dysków twardych Savvio 10K.4 o pojemnościach 450 i 600GB. Produkty te przeznaczone są na rynek korporacyjny i biznesowy. Nowe dyski mają 2.5-calowe talerze obracające się z prędkością 10.000 razy na minutę, czas MTBF (mean time before failure – średni czas pomiędzy awariami) na poziomie 2 milionów godzin, 16MB pamięci cache, oraz średnie opóźnienie na poziomie 3ms. Dostępne są z interfejsami SAS 6 Gbps lub 4Gbps Fiber Channel. 

 

„Nasi klienci potrzebują pojemnych dysków twardych, które będą zajmować mało miejsca i zużywać niewiele energii, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność” powiedział Howard Shoobe, starszy menedżer w Storage Product Management w firmie Dell. „Nowe 2.5-calowe dyski  Savvio 10K.4 o pojemności 600GB pozwolą na podwojenie dostępnej pojemności w szafie serwerowej w porównaniu do obecnych 3.5-calowych dysków 600GB. Oprócz tego zwiększy się ogólna wydajność systemu oraz zmniejszy zużycie energii.”

 

Dyski Savvio 10K.4 są dostępne z opcjami automatycznego szyfrowania (SED) i zabezpieczenia informacji (PI) by zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo danych. Na nowe produkty firmy Seagate udzielana jest pięcioletnia gwarancja producenta.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.