Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Bezpieczny dla danych, niebezpieczny dla użytkownika – szwajcarska firma Victorinox wie, co to znaczy wszechstronność.

 

Victorinox, jedna z najpopularniejszych firm produkujących scyzoryki, stworzyła właśnie coś, co możemy określić jako „Scyzoryk z pamięcią”. Chodzi o Victorinox Secure Pro, prawdopodobnie najbezpieczniejszy sposób przechowywania danych, ale także bardzo przydatne urządzenie na biwaku czy nocnej eskapadzie po nieprzyjemnej okolicy. Nie jest to zwykły, szyfrowany pendrive – jego zabezpieczenia mają kilka poziomów, zaczynając od czytnika linii papilarnych i sensora termalnego – dzięki temu samym, odciętym (tym scyzorykiem?) palcem nie uda się nam uzyskać dostępu do danych zgromadzonych w pamięci urządzenia. Oprócz tego jego obudowa jest odporna na mechaniczne próby dotarcia do danych – każda siłowa próba otwarcia obudowy skończy się uruchomieniem mechanizmu autodestrukcji niszczącego procesor i kości pamięci scyzoryka Victorinox Secure Pro. 

 

Victorinox był tak pewny swych zabezpieczeń, że zorganizował specjalny, dwugodzinny konkurs, na który zaprosił zespół profesjonalnych hakerów, i obiecał im, że jeśli złamią zabezpieczenia, dostaną 100.000 funtów. Jaki był rezultat? Nagrody nie przyznano, nikomu nie udało się uzyskać dostępu do danych.

 

Urządzenie posiada od 8 do 32GB pamięci flash, która jest szyfrowana za pomocą technologii 256-bit AES, a także, co chyba jest jedną z ważniejszych rzeczy w scyzoryku, schowany w rękojeści nóż, nożyczki, śrubokręt, długopis oraz kółko na klucze. Całkiem wszechstronne urządzenie, jakby nie patrzeć.

 

Szwajcarski scyzoryk Victorinox Secure Pro dostępny jest w 3 wariantach różniących się pojemnością pamięci (8-32GB) i ceną, która wynosić będzie 75 do 270 dolarów.

 

Źródło: PCLaunches

Komentarze wyłączone.