Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do tej pory aby wyświetlić obraz z projektora potrzebna była specjalna podstawka czy choćby stolik. Firma Sanyo postanowiła odmienić ten pogląd i przedstawiła projektor PDG-DWL2500J, który można zawiesić na ścianie, by bezpośrednio na niej wyświetlać obraz.Japońska firma Sanyo zaprezentowała właśnie najnowszy projektor 3D ready o wyjątkowo krótkiej ogniskowej. Oferuje on obecnie najmniejszą na świecie minimalną odległość projekcji, a dzięki możliwości montażu urządzenia pionowo lub poziomo, można umieścić projektor na ścianie i oglądać wyświetlany przezeń obraz bezpośrednio na niej.

 

Projektor Sanyo PDG-DWL2500J, bo o nim mowa, jest następcą bardzo dobrze przyjętego przez rynek LP-XL50, od którego jest dwa razy mniejszy i pobiera mniej energii elektrycznej, a także w przeciwieństwie do starszego brata, może wyświetlić obraz 3D. Ma on maksymalną rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, jasność wynoszącą 2500 ANSI lumenów, kontrast 2000 : 1, oraz specjalną optykę, dzięki której może wyświetlić obraz o przekątnej 110 cali z odległości zaledwie pół metra. 

 

Projektor ten został zaprojektowany specjalnie dla branży rozrywkowej – jak widać na zdjęciu poniżej, może on zostać wykorzystany zarówno w wyświetlaniu interaktywnych gier 3D czy w muzeum historii naturalnej. Pierwsza publiczna prezentacja urządzenia firmy Sanyo powinna odbyć się na targach InfoComm 2010 w Las Vegas. Na półki sklepowe trafi niedługo później, bo już 20 lipca. 

 

 sanyo 3d Sanyo prezentuje projektor 3D o wyjątkowo krótkiej ogniskowej

 

 

Źródło: FarEastGizmos

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.