Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niedługo po prezentacji pierwszych procesorów ze zintegrowanymi układami grafiki, Intel zapowiedział znaczne ich przyspieszenie w nadchodzących procesorach o nazwie kodowej Sandy Bridge.

Przedstawiciele firmy Intel poinformowali prasę o zintegrowaniu w swoje najnowsze procesory jeszcze szybszych układów graficznych niż dotychczas.  Sandy Bridge na dostać nawet dwukrotnie bardziej wydajne GPU niż układy GMA HD, które możemy znaleźć w obecnych na rynku od niedawna procesorach Core i3 oraz Core i5, przeznaczonych dla komputerów przenośnych i na platformę LGA 1156.

 

Core i3 oraz Core i5 produkowane są w wymiarze technologicznym 32 nm, choć ich GPU, prawdopodobnie w celu zaoszczędzenia pieniędzy, w starszej technologii 45nm. Układy grafiki zintegrowane w Sandy Bridge mają już być produkowane w 32nm wymiarze technologicznym. Jeżeli informacje te okażą się prawdziwe, to nowe GPU Intela może być naprawdę ciekawą propozycją na rynku, bijąc ofertę AMD na głowę.  Warty uwagi jest fakt, iż GMA HD w Core i3/i5 już teraz całkiem nieźle radzą sobie w grach takich jak Call of Duty, Need For Speed czy World of Wacraft.  

 

Sandy Bridge mają być pierwszymi procesorami ze zintegrowanymi CPU i GPU w jednym rdzeniu. Następca GMA HD ma też być pierwszym GPU na rynku produkowanym w wymiarze technologicznym 32 nm. Prawdopodobnie będzie to także jedyny układ graficzny produkowany w tym wymiarze: Nvidia oraz ATI planują obecnie przejść z 40 nm od razu na 28 nm.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.