Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Duże przedsiębiorstwa w tych czasach potrzebują szybkiego dostępu do dużej ilości danych. O ile kiedyś było to rozwiązanie drogie (trzeba było kupić pokaźnych rozmiarów serwer), o tyle teraz dzięki nowoczesnym dyskom SSD Samsunga serwer danych firmy wcale nie musi być wielki, drogi i prądożerny.

Rozpoczęcie produkcji nowych 100 oraz 200GB nośników SSD Samsunga przeznaczonych na rynek korporacji stało się właśnie faktem. Te 3.5 calowe dyski wykorzystywać będą nowoczesne pamięci SLC NAND Flash wyprodukowane w technologii 40nm, kontroler SATA 3Gbps, oraz będą w stanie wykonać do 29.000 operacji I/O na sekundę. Jest to aż 130 razy więcej niż do tej pory używanych dysków HDD 15k RPM, które są obecnie szczytowym osiągnięciem technologii dysków magnetycznych. Prędkość ciągłego zapisu i odczytu w przypadku dysków SSD Samsunga jest także wyższa, ale już nie w takim stopniu – maksymalnie osiągną 260MB/s w odczycie i 245MB/s w zapisie.  Szybciej się nie da z powodu ograniczonej przepustowości interfejsu SATA 3Gbps.

 

Nowe dyski Samsunga posiadają funkcję ochrony danych i zaawansowane algorytmy szyfrowania, dzięki czemu szefowie wielkich koncernów mogą spać spokojnie, bez obawy o swoje dane. Samsung po rozszerzeniu oferty oferuje dyski SSD w rozmiarach 50, 60, 100, 120, oraz 200GB, mając tym samym najszerszą ofertę na rynku.

 

Źródło: FarEastGizmos

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.