Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Każdy posiadający szybkie łącze internetowe i notebooka chciałby pewnie porozmawiać ze swoim znajomym z drugiego końca świata przez Skype’a w rozdzielczości HD. Samsung prezentując dwa niewielkie sensory S5K6A1 oraz S5K5B3 umożliwia to.

Samsung właśnie rozszerzył swoją ofertę sensorów optycznych CMOS o dwa nowe urządzenia, S5K6A1 oraz S5K5B3, które zostały zaprojektowane z myślą o umieszczeniu ich w notebookach, kamerkach internetowych, smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych wymagających rejestrowania wideo w wysokiej rozdzielczości. Sensory te mają rozdzielczość 1.3MPix (S5K6A1) oraz 2.1MPix(S5K5B3) i są w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości HD i Full HD w czasie rzeczywistym z prędkością do 30 klatek na sekundę. Dzięki temu wideokonferencje, tworzenie plików wideo czy zwykłe pogaduszki przez komunikator zyskają zupełnie nową jakość obrazu. 

 

Sensor S5K5B3 obsługuje moduły kamer o rozdzielczości 1080p@30fps, a jego grubość wynosi około 4.5mm. Drugi z prezentowanych sensorów, model S5K6A1, nagrywa obraz z nieco niższą rozdzielczością 720p@30fps, ale jest jeszcze cieńszy – ma tylko 3.5mm grubości. 

 

Nowe chipy Samsunga zostały stworzone z myślą i wielu platformach, toteż mogą się komunikować z urządzeniem je obsługującym poprzez interfejsy szeregowe i MIPI. Lepszy model dzięki obsłudze technologii EDoF (enhanced depth of field – rozszerzonej głębi obrazu) może czytać kody kreskowe i wizytówki bez potrzeby zainstalowania dodatkowego, mechanicznego autofocusa. Pierwsze próbki tych urządzeń trafią do producentów, a zostaną produkowane na szeroką skalę w drugim kwartale 2010 roku.

 

Źródło: fareastgizmos

Komentarze wyłączone.