Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Mimo szybkiego rozwoju dyski SSD nadal nie są w stanie konkurować z tradycyjnymi dyskami talerzowymi w jednym z najważniejszych z punktu widzenia klienta współczynników – cena/1GB pojemności. Wiedzą o tym dobrze producenci, którzy ciągle przedstawiają kolejne nowoczesne dyski HDD, jak opisywany tutaj Samsung Spinpoint F4.

Samsung ogłosił dzisiaj rozpocząecie dostaw nowych dysków twardych linii Spinpoint F4, następcy bardzo dobrze przyjętej serii F3. Te przeznaczone dla wymagających użytkowników magnetyczne nośniki danych będą o 10% szybsze a także pobierać o 7% mniej energii niż dyski serii F1 (które swego czasu były królami prędkości w klasie 7200rpm).

 

Nowe modele należące do linii Spinpoint F4 posiadać będą talerze kręcące się z prędkością 7200rpm, zaawansowane technologie poprawy gęstości danych oraz dynamicznego rozkładu danych, które wprowadzone zostały w celu zoptymalizowania dysków pod kątem wydajności i niezawodności. Szybkość na szczęscie pójdzie w parze z ciszą, a to za sprawą technologii SilentSeek oraz NoiseGuard dbających o utrzymanie jak najniższego poziomu głośności podczas pracy.

 

Pierwsze dyski Spinpoint F4 posiadać będą 8/16MB bufory, interfejs SATA oraz pojemność 320GB. Powinny pojawić się w sklepach całego świata już w przyszłym tygodniu.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.